Kapen dy shtetas grekë, transportojnë lëndë narkotike nga Shqipëria

Një sasi droge është transportuar nga Shqipëria në drejtim të Greqisë nga dy shtetas grekë. Policia ka arrestuar një 36-vjeçar dhe një 26-vjeçar të cilëve ende nuk u bëhet me dije identiteti i tyre, ku janë akuzuar për import dhe transport të lëndëve narkotike me qëllim trafikimin e tyre.

Policia ka kontrolluar makinën dhe ka bërë ndalimin e saj në afërsi të pikës kufitare të Qafë Botës. Në portbagazhin e mjetit u gjetën 14 pako me kanabis të papërpunuar, me peshë 40,8 kilogramë, si dhe 9 paketa me kanabis të tipit “çokollatë”, që peshonte 2,2 kg.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.