Gruevski ende nuk është paraqitur në Shutkë

Kanë kaluar më shumë se dy orë prej se Gjykata Penale vendosi për dërgimin në burg të Nikolla Gruevskit, ish-kryeministri ende nuk është paraqitur në Burgun e Shutkës, ku duhet ta vuajë dënimin prej tre vjetësh. Deri tash, zyrtarët e Burgut nuk kanë pranuar vendimin e gjykatës. Ndërkohë, para burgut të Shutkës gazetarët po presin për arritjen e mundshme të ish-kryeministrit./Shenja

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.