Zhelinë, nxënësi sulmohet nga një qen endacak (Foto)

Para pak çastesh është sulmuar nxënësi E.L 9 vjeçar i sh.f. “Luigj Gurakuqi” në Zhelinë nga një qen endacak.!

Nxënësi ka pësuar lëndime të lehta gjat ikjes nga qeni endacak, percjell Fakte.

Qytetarët e Zhelinës apelojnë deri te organet kompetente te ketë një zgjedhje të qenve endacak, se çdo ditë fëmijet tanë po rezikohen.

Qent endacak janë problemi kryesor ditëve të fundit pasi që dje në Tetovë u kafshua një 25 vjeçarë si dhe pardje nga ikja prej qenëve endacak një 17 vjeçare nga Zdunja e Gostivarit humbi jetën.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.