Gjykata merr vendimin për tre të akuzuarit e Hasit

Gjykata për Krime të Rënda ka vendosur që të lërë në burg tre nga 5 të arrestuarit për laboratorin e heroinës në Has.

Vendimi është marrë paraditen e sotme, ku vendimi për tu lënë në burg është marrë për, Xhavit Shuti, Vehbi Barushi dhe Flamur Çela.

Nga ana tjetër për 76-vjeçarin Mustafa Shuti dhe nusen e djalit të tij Anila Shuti gjykata ka vendosur masën “arrest shtëpie”.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.