Aksident tragjik në Korçë, humbin jetën babë dhe bijë

Dy të vdekur dhe një i plagosur është bilanci tragjik i një aksidenti automobilistik në Korçë. Ngjarja ka ndodhur në unazën e qytetit, ku janë përplasur dy makina.

Sipas burimeve policore, mësohet se viktima janë babai (Sokol Hoxhallari, 33 vjeç) dhe vajza (P.Hoxhallari, 6 vjeçe), ndërkohë që policia dhe autoambulanca kanë shkuar në vendngjarje.

Të dy ata ishin duke ecur në momentin e përplasjes së makinave. Për ngjarjen janë shoqëruar në polici Petrit Kupe dhe Laurenc Pallashi

Grupi hetimor po punon në vendin e ngjarjes për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

Paraprakisht dyshohet shpejtësia e lartë e një prej automjeteve ka qenë shkak i përplasjes.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.