9 grekë shoqërohen në polici, çfarë po ndodh në Bularat

Policia e Shtetit ka vënë në pranga disa ekstremistë grekë që e kishin bllokuar aksin rrugor në Bularat.

Mësohet se dy nga të arrestuarit ekstremisti grek BabisKarathanos dhe A.Kacis. Ndërsa bëhet e ditur se Babis është përfaqësues aktiv edhe i partisë esktremiste Agimi i Artë.

Shkon në 9 numri i të shoqëruarve deri tani në policinë e Gjirokastrës.

Sakaq, në polici ka shkuar edhe kryetari i PBDNJ, Vangjel Dule, për të kërkuar sqarime./albeu/

 

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.