Qeveria e Maqedonisë përgatitet të hapë pikë të re kufitare me Serbinë

Qeveria e Maqedonisë e ka miratuar informatën për nevojën e fillimit të procedurës për nisjen e bisedimeve për nënshkrimin e marrëveshjes mes Qeverisë së Maqedonisë dhe Serbisë për vendosjen e një pike të re kufitare për rrugë komunikacioni ndërkombëtar “Tabanovcë” Republika e Maqedonisë dhe Preshevë, Republika e Serbisë, njofton Portalb.mk.

“Bisedimet do t’i udhëheq grupi punues dhe e njëjta është e obliguar që në afat prej 30 ditëve ta informojë Qeverinë e Republikës së Maqedonisë për bisedimet e jashtëzakonshme gjatë konceptimit të draft tekstit të marrëveshjes mes dy qeverive për vendosjen e pikës kufitare ose “one-stop-shop”, informojnë nga Qeveria.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.