Maqedoni, sot fillon faza e dytë e ndryshimeve kushtetuese

Komisioni për çështje evropiane kushtetuese sot do ta fillojë diskutimin për katër draft-amandamentet,për ndryshimin e kushtetutës.

Seancën plenare kryetari i kuvendit Talatat Xhaferi e ka caktuar për 1 dhjetor,njofton PaCensurë.

Përndryhse,deputetët në Kuvend më 19 tetor me 80 vota “pro” sollën ndryshimet kushtetuese sipas Marëveshjes së Prespës.

Tani amandamentet mund të miratohen me shumicën e thjeshtë prej 61 votave,më pas do të shkojnë në diskutim,ndërsa kohëzgjatjen e cakton Parlamenti./PaCensurë/

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.