Zaev: Mukoski më ka kërkuar falje, unë e fala atë

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë sot në konferencë për gazetarët tha se të falësh ndonjëherë do të thotë edhe falje.

Zoran Zaev sot pas takimit me deputetin Krsto Mukoski, i cili është i akuzuar për ngjarjet e 27 prillit, tha se “të falësh ndonjëherë është edhe të kërkosh ndjesë. Në takimin e parë që kisha me grupin e ri parlamentar që realizova atë natë për votimin në Kuvend ishte falje nga ana e tyre. Dhe unë i kam falur nga ajo që varet nga unë”.

Në takim siç thuhet Mukoski i ka kërkuar falje kryeministrit dhe kryetarit të Kuvenit, Talat Xhaferit për ngjarjet e 27 prillit.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.