​Djali i Vuçiqit infektohet nga koronavirusi

Danilo Vuçiq, djali i presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka dalë pozitiv në testin për koronavirus.

Baby Boo

Kjo është bërë e ditur përmes profilit zyrtar në Instagram të presidentit serb.

“… Danilo i im më tha se dorëzimi është një opsion. Fëmija im i parë u infektua me coronavirus dhe tabloja e tij klinike ishte e tillë që ai u pranua në Klinikën e Sëmundjeve Infektive. Bir, do të fitosh. Babi të do, të gjithë të duam”, ka shkruar Vuçiq.